Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre:
Beni hatırla

HP Pavilion DV6-3100 ET Klavye Çalışmıyor
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: HP Pavilion DV6-3100 ET Klavye Çalışmıyor

HP Pavilion DV6-3100 ET Klavye Çalışmıyor 3 yıl, 8 ay önce #1

İyi çalışmalar.

HP Pavilion DV6-3100ET Intel Core i5 460M 2.53GHZ 4GB 500GB 15.6" Taşınabilir Bilgisayar XE075EA

Tam olarak laptop bu. Almayı düşünenlere tavsiye edebilirim çok memnun kaldım.

Fakat;

Bilgisayarı 1 hafta önce satın aldım. Bilgisayardan anlayan biriyim. Neyse laptopu ilk kez çalıştırdım ve kendisi otomatik kuruluma başladı. Gayet güzel windows ayarları yapıldı vs. sorunsuzca bilgisayar açıldı. Ama klavye çalışmıyor. Daha doğrusu bazı tuşları çalışıyor harflerin olduğu kısım çalışmıyor.Mesela fonksiyon tuşları çalışıyor. örneğin klavyenin ışığını açma düğmesi çalışıyor bazı tuşlar çalışıyor ama yazı yazılamıyor.

denediklerim

- shift tuşuna uzun basmayı denedim. yapışkan tuş özelliğe kaldırdım.
- FN+Numlock yaptım , f11 numlock yaptım
- denetim masası ayarlarından birşeyler yaptım o kadar çok kurcaladımki artık bir ara düzeldi. ne yaptıysam artık. sevindim ve herhalde çözldü sandım.

sonra bilgisayarı kapattım yeniden açtım bir gün sonra.yine klavye çalışmıyor. ekran klavyesiyle takılıyorum. harici klavye bile almadım henüz. ilginç olan msn live messenger da yok olmuş. sanki bilgisayar geriye dönmüş.

hardware olarak bir sorun olmadığından eminim çünkü bir gün boyunca sorusuzca çalıştı . şimdi yine aynısı oldu.

bu konuda deneyimi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.
  • wishdropper
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 1
  • Uzmanlık: 0

Cvp: HP Pavilion DV6-3100 ET Klavye Çalışmıyor 3 yıl, 8 ay önce #2

Merhaba;

Öncelikle yeni notebook unuz hayırlı olsun...

Bilgisayarı 1 hafta önce satın aldım. Bilgisayardan anlayan biriyim. Neyse laptopu ilk kez çalıştırdım ve kendisi otomatik kuruluma başladı. Gayet güzel windows ayarları yapıldı vs. sorunsuzca bilgisayar açıldı. Ama klavye çalışmıyor. Daha doğrusu bazı tuşları çalışıyor harflerin olduğu kısım çalışmıyor.Mesela fonksiyon tuşları çalışıyor. örneğin klavyenin ışığını açma düğmesi çalışıyor bazı tuşlar çalışıyor ama yazı yazılamıyor.

Eğer bilgisayarı aldığınız ilk günden beri bu problemin varolduğuna eminseniz bu ayıplı ürüne girer ki notebook u satın aldığınız yer probleminizi gidermekle yükümlüdür.

Fakat ben bilgisayarı aldım ilk kurulumu yaptı ama daha sonradan bu problem meydana geldi diyorsanız veya bu yönde şüpheniz var ise;

Bilgisayarınızda muhtemelen backup & restore programı vardır. Başlat > Programlar'dan bu programı bularak veya notebook acilirken bios ekranında "press f7 to run backup & restore program" tarzı bir kombinasyon ile bilgisayarınızı fabrika ayarlarına alın ve bir de öyle test edin.

Bu fabrika ayarlarına alma işlemine rağmen problem devam ediyorsa elinizde XP veya Windows 7 cd si var ise bir de bu işletim sistemini yükleyip test edin. Eğer kendi yüklediğiniz Windows XP veya Windows 7 işletim sisteminde bir problem yok ise bilgisayarınızda bulunanan backup & restore fabrika ayarları image inda bir problem var demektir.

Tabi ki bu işlemler zaman alacağı için yapılacak en kolay şey hp'nin teknik servisine işi havale etmek. Ama yok ben sorunu tam olarak tespit edeceğim derseniz yukarıda ki yönergeleri adım adım izleyerek sorunu tespit edebilirsiniz...
  • tRx
  • Administrator
  • Gönderiler: 798
  • Uzmanlık: 63
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.47 saniye